Pierwszy wpis – motywy prowadzenia bloga

Dzisiaj Założyłem bloga. Zrobiłem to z kilku powodów, z których najważniejszy wydaje się również najbardziej błahy – chciałem zobaczyć, jak długo będę w stanie robić coś (w tym wypadku wpisy w moim internetowym „pamiętniku”) systematycznie, bez porzucania pomysłu, lub zawieszania go na parę tygodni. Blog wydaje się wprost idealny, można go pisać z pozycji telefonu, jak również, porzucenie go nie wiąże się z wyrzutami sumienia jak przy innych (swoją drogą, często bardziej pożytecznych) zajęciach.

Kolejny powód, może się wydawać trochę wydumany i przesadzony, a jednak prawdziwy. Otóż ostatnimi czasy, doskwiera mi niesamowicie rutyna. Mam wrażenie, że każdy dzień jest taki sam jak poprzedni. Prawie nic mnie nie ekscytuje (co nie oznacza bynajmniej, że nic mnie nie cieszy,
bo wesoły jestem prawie cały czas). Ktoś mógłby zapytać:

-jak blog może to zmienić?

Na co ja odpowiedział bym:

-Nie wiem, ale skoro nic nie kosztuje, można go prowadzić z każdego miejsca, gdzie jest internet i można przestać pisać, jeżeli mi się znudzi, to czemu by nie spróbować?

Ostatni powód zdaje mi się najlepszy, w przekonywaniu ludzi, do zakładania swoich własnych blogów. Kiedy za 20 lat wrócę na tę stronę internetową, będę mógł zobaczyć, co robiłem i jak się czułem jako nastolatek (to w teorii, w praktyce, był by to wylew ogromnej ilości żenady na twarzy i zamknięcie witryny 40 sekund po jej odpaleniu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>